Yazar: ÜMİT BENİZ
Yayın Tarihi: 23 Ağustos 2013, 00:31

Format Cd'den başlamıyor? Format Cdsi Çalışmıyor? Boot Cd Çalışmıyor?

Arkadaşlar formatın başlamamasının sebebleri;

1- bios'dan first boot yapılmaması:

ilk olarak bilgisayar ilk açılırken ekranın en alt kısmındaki uyarılara dikkat edin ve biosa girip(genelde "del" tuşu ile girilir") --> Advanced bios configuration (anakarttan anakarta menüler farklılık gösterebilir) burdan First Boot seçeneğine girin ve CDROM seçin.. Ardından F10'a basıp "Y" tuşuna basın ve enter deyin, cd'den önyükleme için bir tuşa basın diyecektir.

2- cd bootable olduğundan emin olun

3- her zaman format attığım cd şimdi atmıyor? -Evet olabiliyor arkadaşlar benimde başıma geldi hemde aradan zaman geçmeden. 1 saat öncesinde başka pcye format attım cd, diğerinde çalışmadı :)) Dolayısıyla her zaman yedek bir format cd'si bulundurun.

4- Üzgünüm ama CDROM'unuz göçmüş olabilir, yok bozulmaz tarzı laflar etmeyin, çünkü bozulabiliyor. Işığı yanıyor, cd'yi tak çıkar yapıyorsa da aldanmayın derim. Mesele o cd'yi okuması, alıp çıkarması değil yani :)) O yüzden nasıl yaparsınız bilmiyorum ama komşudan mı alırsınız yoksa yedek bitane cdrom'mu alırsınız orası size kalmış.

5- Son olarak sakin olun.. 10 dakikada uğraşabilirsiniz 2 saatte uğraşabilirsiniz bu yüzden sakin olun, aksi takdirde sinirle bu maddeleri doğru yapamayabilirsiniz

Mutlaka bunlardan biridir sadece dediklerimi dikkatlice okuyun ;)
Kolay gelsin.

ÜMİT BENİZ

Yazılım Mühendisi

nothing is not impossible.

POPÜLER ETİKETLER

hatacozumhata ve cozumsmtp mail hatasıFlash Video Css ProblemInternet Explorer css problemInternet explorer flash problemmssql .bak restore restore mssql .bakACCDB to MSSQL ACCDB convert to MSSQLState Management State Management Nedirgorselyazilimnet rar şifresi gorselyazilimnet rar şifresi nedirC# ShortKey C# Kısayol Tuşusayfa yönlendirme sayfayı nasıl yönlendirmedatagridview satır başlıkları gizleme datagridview satir basliklarini gizlemenokta atışlı yazıcı ve ben.lnk dosyalar .lnkwindows uygulamasında internet sayfasi actirmaksql auto increment sıfırlamaAUTO INCREMENT sifirlamaAUTO increment RESETupdate user role asp.net membershipweb.config hatasıtextmode phoneTC Kimlik Kontrolü C# TC Kimlik Kontrolüjava faktoriyel hesaplama java faktöriyel hesaplamasql like % linqc# mail gönderme c# mail göndermektextbox rakam kontrolü how to numeric control with textboxasp.net virgülden sonra iki basamakC# ondalık basamak sorunu Digits after decimal point Digits before decimal point C# ondalık basamak C# ondalık yuvarlama C# sayı hizalama C# string format C# String Format for Double C# Thousands separator C# virgüllü sayı yuvarlamaLinq to Sql random data Linq to Sql rastgele veri çekme Linq To Sql karışık veri çekmeseo target sorunu target html sorunjava hesap makinasıeval datetime formateval datetime problem eval datetime errorforeach collection was modified erroreval true falsejavascript sadece rakam javascript sadece nokta textboxa rakam ve noktadropdownlist fill dropdownlist doldurmakeval datetimeopen website open webpage sayfa açtırma kodud3dx9_39.dlld3dx9_39.dll lold3dx9_39.dll hatası d3dx9_39.dll hatası lolboot cd format cd çalışmıyorinternet yasaklamaipsecgroup policyhosts değişmiyorerişim engellendivisual studio keyvisual studio 2012entity frameworkhatawhere administration toolsasp.net configuration neredeMssql kayit silinmiyormssql hatadns resetleme dns temizlemetoplu mail gönderme asp.net toplu mailasp.net klasörün içini silmefileinfo ile silme işlemifacebookbegenlikebutoneklememembership getallusercreateuserwizardaddrolemembershiprequestzararlı olabilecekrequest formdns değiştirmeyoutube dnstwitter dnscss ortalamaadd user with cmdcmd ile kullanıcı hesabı oluşturmacreate user with cmdvisual studioultimate keyprofesional keyquerystring kontrolilk harf büyütmekdatetimemasterpage menu class activevmware serial keydropdown multivaluedropdownlist multivalueInfragisticsUltraCalendarComboDateButtonDateButtonCaption